Artykuł sponsorowany

Blacha ocynkowana - zastosowanie

Blacha ocynkowana - zastosowanie

Blacha ocynkowana to materiał, który zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Jest ona wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu oraz budownictwie, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom. W tym artykule przyjrzymy się bliżej zastosowaniom blachy ocynkowanej, a także dowiemy się, dlaczego warto zainwestować w ten materiał.

Właściwości blachy ocynkowanej

Blacha ocynkowana to stal pokryta warstwą cynku, która chroni ją przed korozją. Proces ocynkowania polega na zanurzeniu blachy stalowej w płynnym cynku, co sprawia, że powierzchnia staje się odporna na działanie czynników atmosferycznych oraz wilgoci. Dzięki temu materiał ten charakteryzuje się długą żywotnością i niewielkim zużyciem. Blacha ocynkowana jest również łatwa w obróbce, co pozwala na jej wykorzystanie w różnych konstrukcjach. Ponadto blacha ta jest przyjazna dla środowiska, gdyż cynk jest materiałem naturalnie występującym i całkowicie biodegradowalnym. Jeśli chodzi o wysokiej jakości produkt, jakim jest blacha ocynkowana, Gdańsk jest miastem, w którym skorzystamy z oferty hurtowni metali Prestostal.

Zastosowanie w budownictwie

Jednym z głównych obszarów zastosowania blachy ocynkowanej jest budownictwo. Materiał ten jest wykorzystywany zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Blacha ocynkowana jest idealna do produkcji dachów, rynien, okapów czy też elewacji budynków. Dzięki swojej odporności na korozję oraz łatwości w obróbce blacha ta sprawdza się również jako element konstrukcji nośnych, takich jak słupy czy belki. Ponadto blacha ocynkowana jest często stosowana jako podkład pod różnego rodzaju pokrycia dachowe, takie jak dachówka ceramiczna czy blachodachówka.

Wykorzystanie w przemyśle

Blacha ocynkowana jest również chętnie wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu. W przemyśle motoryzacyjnym służy do produkcji karoserii samochodowych, które dzięki zastosowaniu tego materiału są odporne na rdzę i korozję. W przemyśle maszynowym blacha ta jest wykorzystywana do produkcji obudów maszyn oraz urządzeń, które muszą być odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Blacha ocynkowana znajduje także zastosowanie w przemyśle meblarskim, gdzie jest używana do produkcji elementów metalowych mebli, takich jak szkielety czy nogi stołów.