Artykuł sponsorowany

Czym jest autologiczny wypełniacz ATR?

Czym jest autologiczny wypełniacz ATR?

Autologiczny wypełniacz to popularna metoda poprawy wyglądu skóry, która polega na wykorzystaniu własnych komórek pacjenta. W odróżnieniu od innych metod, takich jak botoks czy syntetyczne wypełniacze, autologiczny wypełniacz jest naturalny i nie powoduje alergii ani niepożądanych reakcji. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tej metodzie, omawiając jej zastosowanie, korzyści oraz sposób działania.

Zastosowanie autologicznego wypełniacza

Autologiczny wypełniacz jest stosowany przede wszystkim w celu poprawy wyglądu skóry twarzy, szyi, dłoni oraz dekoltu. Jego głównym zadaniem jest redukcja zmarszczek, zagęszczanie skóry oraz poprawa owalu twarzy. Ponadto autologiczny wypełniacz może być również używany do wygładzenia blizn potrądzikowych, rozstępów oraz w celu regeneracji skóry po oparzeniach czy urazach. W Polsce coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej oferuje zabiegi z użyciem autologicznego wypełniacza. W Lublinie w ostatnich latach zauważono znaczący wzrost zainteresowania tego rodzaju terapią.

Korzyści z użycia autologicznego wypełniacza

Główną zaletą autologicznego wypełniacza jest fakt, że wykorzystuje się w nim własne komórki pacjenta, co minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii czy innych niepożądanych reakcji. Ponadto w porównaniu do innych metod, takich jak botoks czy syntetyczne wypełniacze, autologiczny wypełniacz daje bardziej naturalny efekt, który utrzymuje się przez dłuższy czas. Warto również podkreślić, że zabieg z użyciem autologicznego wypełniacza jest mniej inwazyjny niż inne metody poprawy wyglądu skóry, co sprawia, że pacjent szybciej wraca do normalnego funkcjonowania.

Sposób działania autologicznego wypełniacza

Autologiczny wypełniacz opiera się na wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego (PRP - Platelet Rich Plasma), które jest pozyskiwane z krwi pacjenta. Osocze to substancja bogata w czynniki wzrostu oraz białka, które stymulują procesy regeneracji i odnowy komórkowej. W trakcie zabiegu lekarz pobiera krew pacjenta, która następnie jest umieszczana w specjalnej maszynie do odwirowania. W wyniku tego procesu uzyskuje się osocze bogatopłytkowe, które następnie jest wprowadzane w miejsca wymagające poprawy za pomocą specjalnych igieł czy mikronakłuć. Po uzyskaniu osocza bogatopłytkowego, lekarz dokładnie omawia z pacjentem obszary, które wymagają poprawy oraz oczekiwane efekty zabiegu.

Autologiczny wypełniacz w praktyce

Zabieg z użyciem autologicznego wypełniacza trwa zwykle około 30 minut i może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że jest praktycznie bezbolesny. Efekty zabiegu mogą być widoczne już po pierwszym razie, jednak dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się przeprowadzenie serii 3 do 5 zabiegów w odstępach 4 do 6 tygodni. Warto również pamiętać, że efekty utrzymują się przez dłuższy czas, nawet do dwóch lat, jednak dla zachowania satysfakcjonujących rezultatów zaleca się powtarzanie zabiegu co jakiś czas.