Artykuł sponsorowany

Jakie baseny wolnostojące są najtańsze?

Jakie baseny wolnostojące są najtańsze?

Baseny wolnostojące cieszą się ogromną popularnością wśród właścicieli prywatnych posesji, ze względu na możliwość szybkiego montażu i demontażu oraz niższe koszty w porównaniu z basenami stacjonarnymi. W poniższym artykule przedstawimy najtańsze modele basenów wolnostojących oraz ich cechy charakterystyczne, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu.

Jak wybrać tani basen ogrodowy?

Jednym z głównych czynników wpływających na cenę basenu wolnostojącego jest materiał, z którego został wykonany. Najtańsze modele to te wykonane z PVC, czyli tworzywa sztucznego. Baseny z PVC są lekkie i łatwe w montażu, jednak mogą być mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż te wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów. Inne materiały stosowane w produkcji basenów wolnostojących to stal nierdzewna, aluminium czy włókno szklane, jednak ich cena jest znacznie wyższa niż w przypadku modeli z PVC.

Kolejnym aspektem wpływającym na cenę basenu wolnostojącego są jego kształt i wymiary. Najtańsze modele to te o prostokątnym, kwadratowym lub okrągłym kształcie oraz mniejszych wymiarach. Im większy basen, tym wyższa jego cena, jednak warto zwrócić uwagę na to, że większe baseny oferują więcej miejsca do pływania i zabawy. Przed zakupem warto również sprawdzić, czy dany model posiada wbudowane schodki czy drabinkę, co ułatwia wchodzenie i wychodzenie z basenu.

Na czym nie warto oszczędzać, wybierając basen do ogrodu?

W przypadku basenów wolnostojących niezwykle istotne jest utrzymanie czystości wody. Wiele tańszych modeli wyposażonych jest w prosty system filtracji, który pozwala na usuwanie zanieczyszczeń mechanicznych. Warto jednak rozważyć zakup basenu z zaawansowanym systemem filtracji, taki jak filtr piaskowy czy pompę z filtrem kartuszowym, które zapewniają lepszą jakość wody oraz mniejsze zużycie chemii basenowej.

Ogrzewanie wody w basenie wolnostojącym wpływa na komfort korzystania z niego, szczególnie w chłodniejszych dniach. Tańsze modele basenów nie posiadają wbudowanego systemu ogrzewania, jednak można dokupić do nich grzałkę basenową lub kolektor słoneczny. Warto zwrócić uwagę na koszty eksploatacji takiego systemu oraz jego wydajność.

Akcesoria dodatkowe dla basenów wolnostojących

Warto również zwrócić uwagę na dostępność akcesoriów dodatkowych dla wybranego modelu basenu. Niektóre tańsze modele mogą nie posiadać możliwości dokupienia np. pokrywy termicznej, która pozwala na utrzymanie ciepła wody oraz zabezpieczenie basenu przed zabrudzeniem. Inne przydatne akcesoria to np. oświetlenie LED, podgrzewacz podestu czy skimmer powierzchniowy.

Przy wyborze najtańszego basenu wolnostojącego warto również zwrócić uwagę na gwarancję oraz serwis posprzedażowy oferowany przez producenta. Dłuższa gwarancja może świadczyć o lepszej jakości produktu, a dostępność serwisu posprzedażowego ułatwi ewentualne naprawy czy wymianę uszkodzonych części.