Artykuł sponsorowany

Jakie są najpopularniejsze modele saun domowych oferowane przez producentów?

Jakie są najpopularniejsze modele saun domowych oferowane przez producentów?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie sauny w swoim domu, aby móc korzystać z jej dobroczynnych właściwości zdrowotnych oraz relaksacyjnych bez konieczności wychodzenia z domu. Polski rynek oferuje wiele różnorodnych modeli saun domowych, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i wymagań. Wśród najbardziej popularnych rodzajów saun wyróżnia się sauny fińskie oraz sauny na podczerwień, które różnią się między sobą zarówno technologią działania, jak i efektami dla organizmu. Warto bliżej przyjrzeć się tym dwóm rodzajom saun, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Sauny fińskie – tradycja i naturalne doznania

Sauna fińska to najbardziej klasyczna i tradycyjna forma sauny, która cieszy się dużym uznaniem wśród miłośników tego rodzaju relaksu. Jej działanie opiera się na podgrzewaniu powietrza w pomieszczeniu za pomocą pieca, który może być elektryczny lub opalany drewnem. Wysoka temperatura, dochodząca nawet do 100 stopni Celsjusza, oraz niska wilgotność powodują intensywne pocenie się, co przyczynia się do oczyszczania organizmu z toksyn i poprawy krążenia. Sauny fińskie są idealne dla osób, które cenią sobie naturalne doznania oraz chcą poczuć się jak w saunie prosto z Finlandii.

Sauny fińskie można wykonać z różnych materiałów, jednak najczęściej stosuje się drewno, takie jak sosna, świerk czy jodła. Warto zwrócić uwagę na jakość użytego drewna oraz jego obróbkę, gdyż ma to wpływ na trwałość i estetykę sauny. W Polsce dostępne są zarówno gotowe modele saun fińskich, jak i możliwość zamówienia sauny na wymiar, co pozwala na idealne dopasowanie do przestrzeni domowej.

Sauny Infrared – nowoczesność i skuteczność

Sauny na podczerwień to coraz bardziej popularna alternatywa dla tradycyjnych saun fińskich. Ich działanie opiera się na wykorzystaniu promieniowania podczerwonego, które przenika głęboko w tkanki ciała, powodując ich rozgrzewanie. W przeciwieństwie do saun fińskich, w saunach na podczerwień temperatura powietrza jest niższa, wynosząc około 50–60 stopni Celsjusza. Dzięki temu korzystanie z tego rodzaju saun jest łatwiejsze dla organizmu i może być polecane osobom z problemami sercowo-naczyniowymi czy oddechowymi. Sauny od producenta z Wrocławia są często wykonane z drewna cedrowego, które charakteryzuje się wysoką odpornością na wilgoć i działanie promieniowania podczerwonego. W Polsce dostępne są różne modele saun na podczerwień, zarówno wolnostojące, jak i do zabudowy.

Dodatkowe funkcje i wyposażenie saun domowych

Zarówno sauny fińskie, jak i sauny na podczerwień można wyposażyć w dodatkowe funkcje, które zwiększają komfort korzystania z nich. Wśród najbardziej popularnych opcji warto wymienić oświetlenie LED. Ponadto, w saunach można zainstalować system dźwiękowy, pozwalający na słuchanie ulubionej muzyki podczas relaksu. Innym istotnym elementem wyposażenia sauny jest ławka lub siedzisko, które powinno być wykonane z materiałów odpornych na wysoką temperaturę i wilgoć. Dobrze jest również zadbać o odpowiednią wentylację w saunie.