Artykuł sponsorowany

Jakie są najpopularniejsze zestawy LEGO w ostatnich latach?

Jakie są najpopularniejsze zestawy LEGO w ostatnich latach?

LEGO jest duńską firmą produkującą klocki, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. W Polsce również nie brakuje fanów tych kreatywnych zabawek, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne nowości. W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele interesujących zestawów LEGO, które zdobyły serca zarówno młodszych, jak i starszych miłośników klocków. W artykule przedstawione zostaną kilka z tych zestawów

Zestawy z serii LEGO Star Wars

Jedną z najbardziej popularnych serii LEGO w ostatnich latach jest niewątpliwie Star Wars. Zestawy te są oparte na kultowej sagi filmowej i pozwalają odtworzyć najważniejsze sceny oraz postacie z Gwiezdnych Wojen. Wśród najpopularniejszych zestawów tej serii warto wymienić Sokół Millennium (nr 75192), czyli legendarny statek Hana Solo, czy też Gwiazda Śmierci (nr 75159) - potężną stację bojową Imperium Galaktycznego.

LEGO City — miasto pełne przygód

Kolejną serią, która cieszy się dużym uznaniem wśród fanów klocków, jest LEGO City. Zestawy te umożliwiają budowanie własnego miasta z różnorodnymi budynkami, pojazdami i postaciami. W ostatnich latach na szczególną popularność zasłużyły się m.in. zestawy z serii LEGO City Space, takie jak stacja badawcza na Marsie (nr 60227) czy rakietowy port księżycowy (nr 60228), które wprowadzają elementy związane z podbojem kosmosu.

LEGO Technic — dla miłośników mechaniki

Seria LEGO Technic to propozycja dla tych, którzy chcą sięgnąć po bardziej zaawansowane konstrukcje. Zestawy te pozwalają na budowanie realistycznych modeli pojazdów i maszyn, wyposażonych w ruchome elementy oraz systemy mechaniczne. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. zestawy takie jak Bugatti Chiron (nr 42083) - luksusowy supersamochód, czy też Liebherr R 9800 (nr 42100) - ogromna koparka.

Współpraca z popularnymi markami

Od lat firma LEGO współpracuje z różnymi markami i twórcami, co przekłada się na ciekawe zestawy inspirowane filmami, serialami czy grami komputerowymi. Przykładem takiej współpracy może być seria LEGO Super Mario, która powstała we współpracy z firmą Nintendo. Zestaw startowy przygody Mario (nr 71360) zdobył serca fanów zarówno klocków LEGO, jak i słynnej gry wideo. Kolejnym przykładem współpracy LEGO z innymi markami jest seria LEGO Ideas, w której fani mogą zgłaszać własne projekty zestawów. W ostatnich latach na uwagę zasługują m.in. zestawy Central Perk (nr 21319), inspirowany kultowym serialem komediowym "Przyjaciele", czy też Drapacz Chmur (nr 21046), będący modelem słynnego nowojorskiego wieżowca Empire State Building.

Oczywiście to tylko niektóre z wielu popularnych zestawów LEGO, które pojawiły się na rynku w ostatnich latach. Każdy miłośnik klocków z pewnością znajdzie coś dla siebie, niezależnie od swoich zainteresowań czy wieku. Warto śledzić nowości i być na bieżąco z kolejnymi propozycjami duńskiej firmy, która nieustannie rozwija swoją ofertę i dostarcza fanom niekończących się godzin kreatywnej zabawy.