Artykuł sponsorowany

Różne typy jetboardów na polskim rynku

Różne typy jetboardów na polskim rynku

Jetboardy, znane również jako deski motorowe, zyskują na popularności w świecie sportów wodnych. Znakomita zabawa na wodzie, doskonałe wykorzystanie energii i możliwość uprawiania sportu wodnego bez konieczności posiadania łodzi – to tylko niektóre z zalet tego urządzenia. Wśród różnych modeli dostępnych na rynku, wyróżnić można trzy główne typy jetboardów: elektryczne, benzynowe i hybrydowe. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy, zalety i wady, które warto poznać przed podjęciem decyzji o zakupie. W niniejszym wprowadzeniu omówimy krótko te trzy rodzaje jetboardów, aby pomóc czytelnikom lepiej zrozumieć ich różnice oraz potencjalne zastosowania.

Jetboardy elektryczne – ekologiczna alternatywa

Elektryczne jetboardy cieszą się rosnącym zainteresowaniem ze względu na swoje ekologiczne aspekty. Napędzane są silnikami elektrycznymi, które zasilane są bateriami litowo-jonowymi lub litowo-polimerowymi. Dzięki temu są one całkowicie bezemisyjne i ciche w użytkowaniu, co sprawia, że są przyjazne dla środowiska i nie zakłócają spokoju innych osób korzystających z akwenów wodnych. Czas ładowania baterii wynosi zazwyczaj od 2 do 4 godzin, natomiast na jednym pełnym naładowaniu można jeździć do nawet 2 godzin. W Polsce dostępne są różnego rodzaju modele elektrycznych jetboardów, marek takich jak: Radinn, Lampuga czy Onean.

Jetboardy benzynowe – moc i wydajność

Benzynowe jetboardy to propozycja dla osób szukających większej mocy i wydajności. Napędzane są one silnikami spalinowymi, które generują znacznie więcej siły ciągu niż ich elektryczne odpowiedniki. Dzięki temu jetboardy osiągają wyższe prędkości, nawet do 60 km/h, co sprawia, że te pojazdy są idealne dla osób poszukujących dreszczyku emocji, adrenaliny i szybkiego tempa jazdy. Wadą tego typu jetboardów jest jednak większa emisja spalin oraz hałas generowany przez silnik. W Polsce można znaleźć benzynowe jetboardy takich marek jak JetSurf czy Mako.

Jetboardy hybrydowe – kompromis między ekologią a mocą

Ostatnim z typów jetboardów są modele hybrydowe, które łączą zarówno zalety jetboardów elektrycznych, jak i benzynowych. Wyposażone są w silniki elektryczne wspomagane przez silniki spalinowe, co pozwala na osiągnięcie wyższych prędkości opisywanych pojazdów niż w przypadku czysto elektrycznych modeli, jednocześnie emitując mniej spalin niż jetboardy benzynowe. Hybrydowe jetboardy są również cichsze od swoich benzynowych odpowiedników, co sprawia, że są bardziej przyjazne dla środowiska. Na polskim rynku dostępne są hybrydowe modele jetboardów, takie jak eFoil czy Fliteboard.

Podsumowując, różne typy jetboardów oferują różnorodne możliwości w zależności od potrzeb użytkownika. Elektryczne jetboardy są idealne dla osób, które w sobie cenią ekologię i ciszę, benzynowe zapewniają większą moc i dłuższą jazdę, a hybrydowe łączą zalety obu tych typów. Wybór odpowiedniego modelu zależy od indywidualnych preferencji oraz oczekiwań względem osiągów i wpływu na środowisko.