Bestsellery
MLEKO UHT 2,0% 1L LACIATE MLEKPOL
MLEKO UHT 2,0% 1L LACIATE MLEKPOL
3,45 zł
szt.
NAPÓJ COCA COLA 2L
NAPÓJ COCA COLA 2L
7,99 zł
szt.
MLEKO UHT 3,2% 1L-ZAMBROW
MLEKO UHT 3,2% 1L-ZAMBROW
3,49 zł
szt.
BANANY LUZ
BANANY LUZ
5,69 zł
kg
WODA MUSZYNIANKA 1,5L LEKKO GAZ
WODA MUSZYNIANKA 1,5L LEKKO GAZ
2,49 zł
szt.
GOZDZIKI PRYMAT 10g
GOZDZIKI PRYMAT 10g
1,59 zł
szt.
TRUSKAWKI W/G
TRUSKAWKI W/G
11,00 zł
kg
MLEKO UHT LACIATE 3,2% 1,5L
MLEKO UHT LACIATE 3,2% 1,5L
5,49 zł
szt.

Jaka woda najlepsza dla zdrowia? Sprawdź, co warto pić!

0
Jaka woda najlepsza dla zdrowia? Sprawdź, co warto pić!

 

Woda jest podstawowym składnikiem budowy ciała człowieka. Bez niej nie ma mowy o życiu, i dotyczy to każdego zwierzęcia i rośliny. Dlatego warto spożywać ją regularnie, najlepiej w dużych ilościach. Obserwując sklepowe półki można się jednak łatwo pogubić, uginają się one bowiem od różnorodnych gatunków i rodzajów. Dziś podpowiemy jaka woda najlepsza będzie dla Ciebie, bo woda to jednak nie tylko woda.

 

Która woda lepsza: mineralna czy źródlana?

 

Wody w sklepie najłatwiej podzielić na mineralne i źródlane. Różnią się one smakiem, aromatem i zawartością, chociaż na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo. Często to cena sugeruje, że te produkty różnią się od siebie. Aby nie dać się nabić w butelkę warto wiedzieć, czego się po nich spodziewać, tym bardziej że przepisy są w tej kwestii wyraźne. Jeszcze dziesięć lat temu wodą mineralną była każda, w której występowało wysokie stężenie minerałów. Przez to dziś błędnie zalicza się do nich wody nawet o niskiej zawartości tych składników.

Tymczasem wodą mineralną jest ta, która pochodzi z głębokich odwiertów, a zawartość składników odżywczych może być zmienna. Z kolei wody źródlane wydobywane są z krystalicznie czystych źródeł i małą niską zawartość składników mineralnych. Jeśli więc chcesz wiedzieć, jaka woda jest najlepsza, kieruj się przede wszystkim walorami smakowymi.

 

Wiele zależy od tego, do czego używasz wody

 

Odpowiedź nasuwa się sama, wody używa się do picia, jednak nie jest to takie do końca oczywiste. Często z wody butelkowanej przygotowuje się jedzenie dla dzieci i napoje dla nich, dlatego jedynym słusznym wyborem będzie woda źródlana. Dotyczy to także kobiet w ciąży, dla których taka woda będzie bezpieczniejsza. Butelka może stać po otwarciu przez jakiś czas i jej zawartość nie stanowi dla nikogo zagrożenia. Z kolei wodę mineralną należy wypić w krótkim odstępie czasu od otwarcia i to w stanie surowym. Zawartość składników mineralnych ogranicza pewne grupy przed przyjmowaniem takich produktów, jest to jednak kwestia indywidualna i wymaga konsultacji z lekarzem.

 

Jaka woda najlepsza dla środowiska?

 

Zastanawiając się nad wyborem wody, nie można pominąć istotnej kwestii opakowania, w jakim się ją kupuje. Popularne napoje w plastikowych butelkach są z pewnością praktyczniejsze, jednak to szkło łatwiej poddać recyklingowi. Przyjęło się także, że szklane butelki są bardziej eleganckie, dlatego świetnie sprawdzają się na przyjęciach i uroczystościach. Za tym wyborem przemawia także fakt, że w szkle znajdują się przeważnie wody wysokozmineralizowane, których nie można wypić zbyt wiele. Najlepiej akurat tyle, ile znajduje się w butelce. Odpowiedź na pytanie jaka woda najlepsza jest więc bardzo subiektywna i każdy powinien wybrać dla siebie sam to, czego akurat potrzebuje.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Informacja w nagłówku

Nasz eDeli


Kontakt:

Telefon: +48 509 875 650
Telefon: +48 790 875 652


Email: sklep@naszedeli.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium